Türkçe - English  
Anasayfa   Admin
Hakkımızda


ER Mühendislik ülkemiz su ve toprak kaynaklarının geliştirilmesine yönelik olarak mühendsilik hizmeti sunmak üzere kurulmuş ve ana faaliyet alanı olarak aynı konuda çalışmalarını sürdüren, deneyimli ve bağımsız bir mühendislik firmasıdır. Faaliyet alanı kapsamında özellikle sulama ve drenaj konusundaki çalışmalarını planlama aşamasından detay projelerine kadar tüm mühendislik hizmetlerini kapsayacak şekilde yürüten firma, yurtiçinde birçok önemli projeye imza atmış ve yurtdışında da benzer projeleri gerçekleştirmiştir.

ER Mühendislik Ltd. Şti. 1974 yılında Nuri Erişen (İnş.Y.Müh.) tarafından ER Mühendislik Bürosu olarak kurulmuş ve Adana’da faaliyetine başlamıştır. 1990’dan sonra ER Mühendislik Ltd. Şti. ismi ile faaliyetine devam etmiş, su ve sulama mühendisliğinde 35 yılı aşkın tecrübeye ulaşmıştır. Bugüne kadar özellikle ülkemizin önemli kamu kuruluşlarından olan Devlet Su İşleri’ne su ve toprak kaynaklarının geliştirilmesi amacıyla toplam alanı 1 milyon hektarı bulan, büyük ve küçük ölçekli 65 kadar planlama, kati proje ve uygulama projesi gerçekleştirilmiştir. Bunların içinde, Türkiye’nin büyük ve önemli projelerinden olan GAP (Güneydoğu Anadolu Projesi) kapsamında tamamlanmış sulama-drenaj projelerinden Şanlıurfa Ovası Sulaması (36 000 ha) ve Harran Ovası Sulaması (22 000 ha) sayılabilir.

Daimi personelimiz inşaat mühendislerinden oluşmakla birlikte su ve toprak kaynaklarının geliştirilmesine yönelik birçok projede zaman zaman farklı mesleki disiplinlerde uzmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Sulama-drenaj projelerinde çokça karşılaşılan ve firma tecrübemizin önemli bir kısmını oluşturan pompa istasyonları bu çok disiplinli çalışmaya örnek olacak özel yapılardandır. Dolayısı ile gerektiğinde mimari, makina, elektrik mühendisliği ve çok sıklıkla harita ve jeoloji mühendisliği hizmetleri de firmamız bünyesinde veya koordinasyonu altında gerçekleştirilmektedir.

Çalışmalarımızda kaliteden ödün vermeden en hızlı ve ekonomik hizmeti sunmak, bunun yanında projenin en doğru ve en yüksek faydayı sağlayacak şekilde sonuçlandırılması esas hedefimiz olmuştur. Gelecekte de hizmetlerimizin, kazanılmış deneyimlerin sektördeki ve teknolojideki gelişmeler ile birleştirilerek daha yüksek kalitede sürdürülmesi hedeflenmektedir.

Copyright © 2010 ER MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. Tüm hakları saklıdır. Tasarım:   Çukurova TASARIM